Přijďte se bavit a bát!

Oceňovanou zábavou pro všechny odvážlivce a také přemýšlivce jsou únikové hry. Vznikl jich nespočet. A co vlastně jde? Tým lidí je uzavřen v předpřipravené místnosti. Rozluštěním hádanek, ke kterým vám dopomůže a logika a týmová spolupráce se snažíte dostat z této místnosti ven. Samozřejmě za pobyt v této místnosti zažijete spoustu zádrhelů, ale hlavně napínavé zábavy. S celou svoji partou na chvíli utečete z reálného světa a ocitne se ve filmu nebo počítačové hře a vy jste ti hlavní hrdinové! Těchto únikových místností je po Česku již nespočet, pokud hledáte únikovou hru v Kutné hoře, tak budete možná potěšeni. Popojedete si sice vlakem, autobusem či autem do blízkého města Kolín, ale věřte, že to bude stát za to! K vyzkoušení jsou zde dvě únikové hry. První se jmenuje „Dvojitý agent“, tato hra není hororového typu, stanete se agentem, který musí … Continue reading »

Všichni v jedné posteli?

Co je lidské a pro rodiče výchovné, je projevovat lásku jejich dětem každou možnou chvíli, a to nejen v průběhu dne, ale i v noci. I díky tomu se najdou rodiče, kteří tráví jejich spánek v přítomnosti jejich dětí – společně v jedné posteli. Názory na tuto praktiku se liší. –       Jedna strana si stůj co stůj stojí za tím, že je to nejlepší způsob k tomu, jak se vyspat a být si nablízku jako rodina. –       Ta druhá se zase bude hádat „do krve“ jen proto, že je přesvědčena o tom, že děti se musí od rodičů odpoutat, aby měli rodiče prostor mít chvilku i pro sebe. Co nutí rodiče spát s dětmi společně? Není to jenom láska, ale i pozornost, kterou díky dětem rodiče mají. Prakticky nám stačí ke štěstí opravdu jen málo a když už dítě projeví … Continue reading »

Vyčerpávající rutina – noční vstávání

Ruku na srdce drahé maminky. Která z vás minimálně jednou, podobu svého těhotenství neslyšela větu „Vyspi se, pak už se nevyspíš!“. Nejenže, vás tato věta pronásledovala několik měsíců, ale i děsila! A po narození mimika, už zřejmě tušíte proč.Jak přežít noční vstávání k miminku –1.      Uvědomte si, že je to nutnost!Pokud samy sebe přesvědčíte, že to prostě jinak nejde a vstát k němu musíte, protože vás potřebuje, máte krůček k úspěchu. Bude se vám vstávat snadněji a o něco, lépe.2.      Nikdo jiný, to neudělá!Vaše dítě je na vás odkázané a vy, jste se prakticky zavázala k tomu, být tady pro něho v každé situaci. To platí ve dne, i v noci. Ono na vás totiž spoléhá!3.      Má hlad!Vy, jako dospělá osoba, už víte, že v pozdních hodinách se nejí. Miminko, ale potřebuje časté a pravidelné dávky mléka, bez ohledu na … Continue reading »

Děti baví tvořit

Pokud mají děti možnost vytvořit nějaký výrobek, rádi díky tomu objevují další možnosti tvoření. Stačí jim jen ze začátku zlehka pomoci, a ony se s radostí pustí do dalšího postupu. Pak už jen můžete sledovat, co všechno pod jejich rukama vzniká. Snad nejraději děti mají, když mohou vytvořit nějaký dárek pro rodiče, babičku nebo kamarády. Nejenže tento výtvor tvoří s láskou, cítí se navíc potěšeni, když je za jejich práci ještě někdo pochválí. To je velmi motivuje k jejich další tvorbě. Dopřejte vašim ratolestem možnost popustit jejich fantazii a dát jí volný průchod. Jejich výrobky budou originální a možná vás opravdu mile překvapí. Děti totiž úspěšně bádají, objevují principy tvoření a rozvíjí si tak své obzory i jemnou motoriku, fantazii, představivost i trpělivost. Tvoření je aktivní činnost, při které děti zapojí všechny složky jejich mozku. Již dvouleté děti objevují tvoření. Nadchne je i … Continue reading »

Důvěra dětí k rodičům

Důvěru budujeme velmi dlouho. Měli bychom o ni dobře pečovat, protože ztratit ji můžeme v jedné jediné vteřině. Získáváme ji již v počátečních fázích našeho života, a to prostřednictvím vztahu k našim rodičům a nejbližším lidem. Spoléháme na ně a věříme jim. Díky důvěře jsou malé děti schopné snášet těžké situace, protože věří, že rodiče se o vše postarají a že mají vše pod kontrolou. Tato zkušenost pak bezprostředně ovlivňuje naše postoje k dalším lidem. Začíná to v dětství. Pokud děti používají lži, i když malé a často nevinné, je něco špatně. Zamyslet bychom se ale měli nad sebou. Nereagujeme přehnaně? Možná se nás dítě bojí a tak raději lže, než aby se přiznalo, že má nějaký průšvih. Co je to důvěra. Důvěra je jedním ze základních lidských potřeb. Je to velmi křehký cit, který se dá snadno ztratit, ale zpět se získává velmi … Continue reading »

Proč kojit co nejdéle

Mateřské mléko je naprosto dokonale přizpůsobené potřebám právě narozených dětí. Díky němu dítě získává nejen potřebné živiny, vitamíny a látky pro obranyschopnost a správný vývoj, ale také nejpřirozenější formu stravy. Kojení je to tedy absolutně nejlepší start do života, které děti dostanou. Před čím kojení ochraňuje děti? 1.       Před záněty středouší. 2.       Před infekcí močových cest. 3.       Před infekcí dýchacích cest. 4.       Snižuje riziko vzniku cukrovky. 5.       Zabraňuje riziku onemocnění Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy. 6.       Snižuje riziko astmatu. 7.       Chrání před alergiemi. 8.       Kojené děti nejsou obézní. Mateřské mléko má unikátní a ničím nenahraditelné složení. Co všechno tedy mateřské mléko obsahuje a co díky němu dítě dostává? 1.       Miliony živých buněk. 2.       Kmenové buňky. 3.       Imunoglobulin – ten je ochranou proti infekcím. 4.       Cytosiny (hormony ovlivňující apetit dítěte). Jak často děti kojit? V minulém století za minulého režimu bylo matkám … Continue reading »

I psi se rádi baví

Máte doma aktivního domácího mazlíčka a přemýšlíte, co s ním podniknout? Zkuste některý ze psích sportů. Budete se hýbat vy i váš pes a určitě si to společně užijete. Co: DOGTREKING Pro koho: Pro psy a pánečky, kteří jsou v dobré fyzické kondici Co sport obnáší: Dog trekking je jedním z nejextrémnějších psích sportů, při němž jsou překonávány výjimečně dlouhé vzdálenosti a to buď na etapy nebo v jednom kuse. Minimální respektovaná délka trasy je 80 km a pes je po celou dobu veden na vodítku či na bederním popruhu.   Co: AGILITY Pro koho: Pro šikovné psy, kteří se snadno učí nové povely a pro aktivní pánečky Co sport obnáší: Jedná se o překonávání daných překážek v určitém pořadí a směru. I když lze tento sport vykonávat s jakýmkoliv plemenem, někteří pejsci ho zvládají lépe, a to obvykle ti pohyblivější a chytřejší. Jako bonus se psi po tréninku … Continue reading »

Zábavně za kulturou

Nejste vyloženě typ, který má sbírku kravat či koktejlek a pravidelně navštěvuje místní filharmonii a minimálně jednou do roka operu? Nemusíte se vyžívat v zasvěceném rozebírání Prousta, abyste si mohli užít tuhle kulturní zábavu! Slam poetry – Tento specifický druh básnického přednesu se u nás poprvé objevil v roce 2003, ale teprve v posledních letech získal masovou oblibu u veřejnosti. Jedná se o show, kdy básníci přednášejí poezii takovým způsobem, který je co nejvtipnější, nejzábavnější nebo nejdojemnější, aby zaujal publikum. V této originální kategorii se pořádají také soutěže, kde mají hlavní slovo právě diváci. Impro show – Improvizační divadlo, které obvykle probíhá formou show nebo zápasu. V obou případech rozhoduje publikum. Při zápasu jsou na jevišti dva, barevně odlišené, týmy, rozhodčí a jeho pomocník a moderátor, který uvádí jednotlivé kategorie – tedy typy hry, ve kterých se týmy utkají. Kategorií se účastní vždy určený počet hráčů … Continue reading »

Sportem ku zdraví

Pokud je pro vás nečinnost ubíjející, svůj čas určitě nejraději trávíte aktivně. Procházky s rodinou a výlety na kole jsou sice fajn, ale někdy to chce malé oživení. Načerpejte inspiraci a vyzkoušejte netradiční sporty, které nevyžadují žádný speciální tréning. Už jste zkoušeli sněžnice? Dávno se nejedná pouze o pomůcku, která slouží horským záchranářům nebo vysokohorským průvodcům. Sněžnice si lze v dnešní době koupit ve specializovaných prodejnách se sportovním zbožím ale dají se i půjčit. Sněžnice vám umožní dostat se i na hůře přístupná místa a projít také hlubokým sněhem. Pro začátek je dobré kontaktovat někoho, kdo už má se sněžnicemi nějaké zkušenosti a na první výlet vyrazit s ním. Lanová centra se v poslední době rozmáhají po celém našem území. A vůbec nejde jen o zábavu pro děti! Na ty nejvyšší a nejtěžší překážky je dokonce věkově omezený vstup. I když není potřeba žádná zvláštní fyzička, jedná se … Continue reading »