I psi se rádi baví

Máte doma aktivního domácího mazlíčka a přemýšlíte, co s ním podniknout? Zkuste některý ze psích sportů. Budete se hýbat vy i váš pes a určitě si to společně užijete.
psi v lese
Co: DOGTREKING
Pro koho: Pro psy a pánečky, kteří jsou v dobré fyzické kondici
Co sport obnáší: Dog trekking je jedním z nejextrémnějších psích sportů, při němž jsou překonávány výjimečně dlouhé vzdálenosti a to buď na etapy nebo v jednom kuse. Minimální respektovaná délka trasy je 80 km a pes je po celou dobu veden na vodítku či na bederním popruhu.
 
Co: AGILITY
Pro koho: Pro šikovné psy, kteří se snadno učí nové povely a pro aktivní pánečky
Co sport obnáší: Jedná se o překonávání daných překážek v určitém pořadí a směru. I když lze tento sport vykonávat s jakýmkoliv plemenem, někteří pejsci ho zvládají lépe, a to obvykle ti pohyblivější a chytřejší. Jako bonus se psi po tréninku mohou socializovat s ostatními.
 
Co: Tahání koloběžky
Pro koho: Pro větší plemena a rozumné pánečky
Co sport obnáší: Jedná se o jízdu na outdoorové koloběžce za pomoci tažné síly psa. Ten je speciálním popruhem zapřažen a pomáhá jezdci k vyšším rychlostem či pohodlnější jízdě. Tento sport už vyžaduje určitou míru tréninku. Pro psa je to skvělý způsob, jak se udržet v kondici a pořádně se vydovádět. Většina psů ale nedokáže objektivně posoudit, kdy už „mají dost“ a pro svého pánečka by se strhali – na to je třeba dávat pozor. Tahání taky není vhodné praktikovat na povrchu, který není příjemný psím tlapkám, vyhněte se tedy silnicím a štěrkovaným cestám.
 DogFrisbee
Co: DogFrisbee
Pro koho: Pro všechny
Co sport obnáší: DogFrisbee je zábavná aktivita pro psa a jeho pána, která má velmi blízko ke klasickému frisbee. Psovod se psem tvoří jeden tým, který si hází disk. S klasickým diskem ale není vhodné s tímto sportem začínat, pro psy začátečníky se vyrábějí speciální měkké létající talíře, které je nemohou zranit. Pro tento sport není potřeba žádných speciálních znalostí a zkušeností, pokud si chcete jen občas zaházet v parku, vystačíte si jen s trochou trpělivosti, než se se psem sehrajete a natrénujete. Pokud vám to půjde, můžete přemýšlet i o závodění v této disciplíně.