Sportem ku zdraví

Pokud je pro vás nečinnost ubíjející, svůj čas určitě nejraději trávíte aktivně. Procházky s rodinou a výlety na kole jsou sice fajn, ale někdy to chce malé oživení. Načerpejte inspiraci a vyzkoušejte netradiční sporty, které nevyžadují žádný speciální tréning.

Už jste zkoušeli sněžnice? Dávno se nejedná pouze o pomůcku, která slouží horským záchranářům nebo vysokohorským průvodcům. Sněžnice si lze v dnešní době koupit ve specializovaných prodejnách se sportovním zbožím ale dají se i půjčit. Sněžnice vám umožní dostat se i na hůře přístupná místa a projít také hlubokým sněhem. Pro začátek je dobré kontaktovat někoho, kdo už má se sněžnicemi nějaké zkušenosti a na první výlet vyrazit s ním.
lanové centrum
Lanová centra se v poslední době rozmáhají po celém našem území. A vůbec nejde jen o zábavu pro děti! Na ty nejvyšší a nejtěžší překážky je dokonce věkově omezený vstup. I když není potřeba žádná zvláštní fyzička, jedná se stále o adrenalinový zážitek ve výškách, takže pro někoho to, místo zábavy, může být spíše stresující zkušenost.

Pro ty, které výšky nevyděsí je to ale zajímavá varianta, jak strávit celý den. Většina lanových center nabízí také další doplňkové služby, jako například paintball nebo lezeckou stěnu. Pokud nemáte s podobnými atrakcemi žádné zkušenosti, nezoufejte! V každém centru působí množství proškolených instruktorů, kteří vám se vším pomohou a poradí.

Aktivní i příležitostní sportovci si čas od času zaslouží relax, který nabízí právě aquaparky. Ať už chcete relaxovat aktivně či pasivně, zde si přijdete na své. Vybírat lze z množství saun, perličkových lázní, vířivek a masážních proudů nebo zvolit zábavu na tobogánech, v protiproudu nebo ulevit kloubům v plaveckém bazénu. Vodní parky nabízí možnosti pro všechny věkové skupiny od batolat po seniory. Už jen stačí vybrat si areál, který nabízí všechno, o co máte zájem.
sáně bobová dráha
Naprostým hitem pro rodiny s dětmi, party kamarádů i zamilované páry jsou tubingové a bobové dráhy a motokáry. Na tyto atrakce nejčastěji narazíte na horách, kde jsou umístěny na, v létě nevyužitých, sjezdovkách. Pokud se vám dosud zdála letní dovolená na horách nudná, můžete si každou túru naplánovat tak, abyste si v cíli mohli užít takovou zábavu. Uvidíte, že motivace se zvýší o sto procent!