Zábavně za kulturou

Nejste vyloženě typ, který má sbírku kravat či koktejlek a pravidelně navštěvuje místní filharmonii a minimálně jednou do roka operu? Nemusíte se vyžívat v zasvěceném rozebírání Prousta, abyste si mohli užít tuhle kulturní zábavu!
tanec v kostýmech
Slam poetry – Tento specifický druh básnického přednesu se u nás poprvé objevil v roce 2003, ale teprve v posledních letech získal masovou oblibu u veřejnosti. Jedná se o show, kdy básníci přednášejí poezii takovým způsobem, který je co nejvtipnější, nejzábavnější nebo nejdojemnější, aby zaujal publikum. V této originální kategorii se pořádají také soutěže, kde mají hlavní slovo právě diváci.

Impro show – Improvizační divadlo, které obvykle probíhá formou show nebo zápasu. V obou případech rozhoduje publikum. Při zápasu jsou na jevišti dva, barevně odlišené, týmy, rozhodčí a jeho pomocník a moderátor, který uvádí jednotlivé kategorie – tedy typy hry, ve kterých se týmy utkají. Kategorií se účastní vždy určený počet hráčů z obou týmů a diváci potom rozhodnou, který se jim líbil víc. Není důležité, který tým nakonec zvítězí, ale to, že hráči i diváci si užijí večer plný smíchu.

Nový cirkus – Název vystihuje vlastně vše. Klasické cirkusy podléhají v poslední době kritice, a proto nabývá tento alternativní formát velké oblibě. Jedná se o cirkus bez zvířat, se spoustou akrobatů, žonglérů, tanečníků a mnoho dalšími. Připravte se ale na tom, že neuvidíte po klasické manéži pobíhat pestrobarevné klauny. Jedná se totiž o pojetí cirkus v moderním a uměleckém stylu. Nudit se ale rozhodně nebudete.
Taneční večer
Taneční večer – Kdo by neměl rád tanec? Ať už tančit umíte nebo ne, nemusíte se ničeho bát. Na tanečních večírcích jde opravdu jen o tanec, takže se zde schází tanečníci různých pokročilostí. Ti zkušenější určitě rádi provedou ty méně zkušené a naučí je třeba i něco nového.

Pokud ale váháte a nechcete své taneční schopnosti přecenit, mžete využít některý z tanečních kurzů pro dospělé. Buďto si vyberete jen určitý taneční styl – například latinsko-americké tance, jen jeden tanec – oblíbená je třeba salsa anebo lze navštěvovat kurzy pro dospělé ve stylu klasických tanečních. Potom už budete na parketu za hvězdy.