Čistíte si zuby společně s dětmi? Děláte dobře.

Protože děti se učí nápodobou od dospělých, musíme jim být velmi dobrým příkladem v každém věku. Například do tří let věku dítěte se obecně doporučuje při čištění zoubků, aby jim pomáhali rodiče. Děti se postupně naučí sami vyčistit si zuby důkladně, a pokud je to bude bavit, cesta ke zdraví ústní dutiny je na dobrém počátku. Samozřejmě ne každé dítko podstupuje tento každodenní rituál s oblibou. Je tedy dobré, při ranní či večerní hygieně, vymýšlet různé legrácky, povídky, říkanky, nebo dokonce zuby jednotlivě pojmenovat, aby kartáček s pastou na žádný nezapomněli. O zábavu se také může postarat elektrický kartáček. Jeho hlavici je třeba vyměnit každé tři měsíce, aby bylo čištění efektivnější. Spolu s dětskou pastou na přírodní bázi se denní úkony stanou příjemnějšími. Ani dospělí ovšem neostrouhají. Bylinné složení některých zubních past je tak silné, až je považováno za antibiotikum s antibakteriálními účinky. Odstraní totiž … Continue reading »

Ikony (ne)jednoho století

20. století přineslo mnoho, možná až příliš. Bylo to století válek, smrti, ale i rozvoje kultury a umění. Známé tváře tohoto století jsou známé dodnes. Coco Chanel (1883 – 1971) Tato dáma ze skromných poměrů zaujala svět módy jednoduchostí svých modelů, která se snoubila s noblesou a pohodlím. Právě tomu dávala přednost. Mezi barvy prosadila černou, která do té doby odívala vesměs jen služebnictvo, a pozvedla ji na úroveň ostatních barev. Dnes má snad každá žena ve svém šatníku alespoň jedny pohodlné černé šaty. Tak až si příště budete oblékat ty svoje, myslete na Coco.Marlene Dietrich (1901 – 1992) Že i ženy mohou obléci kalhoty či kostým a vypadat stejně žensky a půvabně jako v šatech, dokázala Marlene jednou pro vždy. Její styl oblékání byl dalším krokem k tomu, zavést do pravidel oblékání i pohodlí. Jejím poznávacím znamením byly kravaty či motýlky, které … Continue reading »

Očista pleti

Celou zimu byla naše pokožka jako z alabastru a na jaře, kdy už se nemusíme tolik halit, začne se objevovat vyrážka. Jak je to možné? Asi na nás nechala stopy zima, vánoční přejídání a nedostatek pohybu. Tělo se prostě zaneřádilo škodlivými látkami, a právě na jaře se jich potřebuje zbavit. Je tedy potřeba tělo detoxikovat. A můžeme začít hned ráno tím, že si dáme vodu s citrónem, která nám nastartuje zažívání a detoxikuje žaludek. Paradoxně i sníží kyselost organismu. –         Čtvrt litru vody se nechá přejít varem. –         Vychladí se na třicet sedm stupňů. –         Vymačká se do ní středně velký citrón. –         Hned se vypije. Snídani si dejte až za dvacet minut. S pletí spolupracuje celé tělo Je potřeba podpořit činnost střev, slinivky a jater. Na to použijeme bylinky. Osvědčily se  o   kopretina o   řimbaba o   pýr o   dub … Continue reading »

Nevládní ekologické organizace v Čechách

Český svaz ochránců přírody · Založen před 35 lety. · Cílem je ochrana a obnova přírodního dědictví, ekologická výchova mládeže a podpora trvale udržitelného života. · Vlastní činnost se odehrává především v základních organizacích (má jich cca 350). · Je členem IUCN (Světový svaz ochrany přírody)ARNIKA · Tato organizace usiluje o zlepšení stavu životního prostředí, které brání před znečišťováním. · Chrání a obnovuje přírodní hodnoty ČR na evropské úrovni. Děti Země · Posláním Dětí země je chránit přírodu a životní prostředí člověka · Snaží se posilovat pouto mezi lidmi a krajinou. · Soustřeďuje se na práci v regionech a poskytuje podporu těm, kteří chtějí chránit své životní prostředí. Hnutí Brontosaurus · Hnutí Brontosaurus se zabývá se výchovou dětí a mladých lidí k ekologickým způsobům chování a jednání, které bude nejšetrnější k životnímu prostředí. · Má u nás dlouhou tradici. … Continue reading »

Mihule potoční – vrah králů

Píše se rok 1135 a anglický král Jindřich I. usedá ke stolu. Stůl se prohýbá vybranými lahůdkami. Mezi nimi se skví i pokrm z rybovitých obratlovců – mihulí. Mocnář se chvíli vybranou pochoutkou cpe, po chvíli mu ale hadovitý tvor zaskočí v krku. Veškerá pomoc je marná. Král umírá udušen Mihulí. Mihule je neparazitický druh vodního živočicha, který si potrpí na čistotu vody. Vyžaduje jemné bahnité náplavy, ve kterých jsou ukryty samotné larvy. Mihule tráví celý život jako larva a dorůstá až 16 cm délky. Živí se rozkládající organickou hmotou, zbytky rostlin, řasami na kamenech a rozsivkami. V České Republice je mihule vzácný tvor. Její přirozené biotopy byly soustavně likvidovány, a proto v Českých vodách najdeme už jen malé populace těchto tvorů. Pokud budete mít dostatek štěstí, můžete mihuli zahlédnout v řece Dunaji, povodí Vltavy a Odry. Hlavní problém … Continue reading »

NĚKOLIK RAD PRO DEKOLT JAKO VE DVACETI

Dokonce když si nepřejete prozradit svůj věk, vaše pokožka to může udělat za vás. Jak ale ošálit nejenom okolí, ale také přírodu a váš věk? Existuje nějaké řešení, jak se nebát přicházejících let a jak si udržet zdravé a pevné poprsí? Co všechno proto můžete a musíte udělat? Co všechno můžete pro své tělo udělat vy sama, aniž byste musela na plastickou chirurgii? 1.       Pravidelně cvičit 2.       Správně se starat o svou pokožku 3.       Domácí zábaly 4.       Dostatečná hydratace 5.       Svěřte se do péče vizážistů a kosmetiček Pokud už  nevíte, jak ještě si polepšit, co se své kůře týče, a hlavně pevného dekoltu týče, můžete vyzkoušet následující rady. –          Pijte Nejspíš vám to říkají všude a už vás to musí nudit, ale je to tak. Pokud vypijete denně během celého dne alespoň litr a půl čisté vody nebo neslazeného čaje, … Continue reading »

KRÁSA: kolik a co jsme pro ni ochotni obětovat?

Podle loňských online průzkumů se Češi nejčastěji vydávají na plastické operace proto, že si to přeje jejich partner. Co ještě průzkum přinesl? –          Pouze dvě procenta žen jsou spokojena s tím, jak vypadají a nepotřebují na sobě nic měnit –          Pouze třináct procent mužů je spokojeno s tím, jak vypadá a nechtělo by na sobě nic měnit –          Šedesát tři procent žen trápí více než jeden nedostatek na kráse –          Padesát dva procent mužů přiznává, že by mít postavu hlavních hrdinů z akčních filmů –          Celá třetina Čechů zvažuje možnosti plastické operace –          Šedesát tři procent Čechů by si nechalo esteticky upravit bříško –          Celých třicet pět procent by si nechalo upravit hýždě –          Třicet čtyři procent by si nechalo zmenšit stehna –          Dvacet pět procent žen touží po větším poprsí –          Dvacet jedna procent žen touží po liftingu a vyhlazení vrásek pomocí … Continue reading »

Domácí manikúra a laky na nehty

Nestačí nehty jenom nalakovat, musíte projít dlouhou kúrou, než se budete moci dopustit barviček. Co všechno přechází samotným barvám na nehty?1.       Než se pustíte do tvarování Ruce dobře očistěte a hydratujte kvalitním krémem na ruce. Jestli máte nějaké záděry nebo na ně trpíte, dopřejte rukám lázeň s tee tree olejem. Až poté se můžete dát do manikúry.2.       Tvar je důležitý Nehty mají nejčastěji kulatý nebo oválný tvar. Do něj byste své nehty měli zastřihávat – pěkně do obloučku a potom pilníkem vytvarovat tak, aby byly nehty pravidelné a měly dokonalý tvar. 3.       Pilování nehtů Nehty zásadně pilujeme pouze v jednom směru. Neměly byste jezdit pilníčkem sem a tam, neboť to narušuje keratinovou vrstvu a nehet to oslabuje a ničí a potom se také více láme, méně roste a není tak pevný. Pilníkem dodáte nehtům tvar a také zajistíte, že se vám nehty … Continue reading »