Domácí manikúra a laky na nehty

Nestačí nehty jenom nalakovat, musíte projít dlouhou kúrou, než se budete moci dopustit barviček. Co všechno přechází samotným barvám na nehty?
1.       Než se pustíte do tvarování
Ruce dobře očistěte a hydratujte kvalitním krémem na ruce. Jestli máte nějaké záděry nebo na ně trpíte, dopřejte rukám lázeň s tee tree olejem. Až poté se můžete dát do manikúry.
2.       Tvar je důležitý
Nehty mají nejčastěji kulatý nebo oválný tvar. Do něj byste své nehty měli zastřihávat – pěkně do obloučku a potom pilníkem vytvarovat tak, aby byly nehty pravidelné a měly dokonalý tvar.

3.       Pilování nehtů
Nehty zásadně pilujeme pouze v jednom směru. Neměly byste jezdit pilníčkem sem a tam, neboť to narušuje keratinovou vrstvu a nehet to oslabuje a ničí a potom se také více láme, méně roste a není tak pevný. Pilníkem dodáte nehtům tvar a také zajistíte, že se vám nehty nebudou štěpit. Proto tento krok nepřeskakujte.

4.       Nehty musí být čisté
Ještě před tím, než začnete vybírat barvu laku, musíte nehty opravdu dobře očistit. Nejlépe uděláte, když je očistíte lihem smíchaným s vodou. Některé manikérky radí, očistit acetonem nebo čistým alkoholem bez přidané vody, to asi záleží, co vám sedí. To nejdůležitější však je, aby byly nehty před nalakováním pravdu čisté.

Pokud můžete, přejeďte nehty před lakováním leštičkou. Vaše nehty budou hladké a vy budete vypadat přirozeně. Navíc vám lak mnohem déle vydrží.

5.       Správný podklad
Nehty máte zapilované, čisté a vyleštěné, takže co teď? Vyživující podkladový lak. Ten by měl být průhledný nebo velmi světlý. Můžete použít regenerační lak, nebo lak s vysokým obsahem minerálů a vitamínů.
6.       Barvy
Konečně jsme se dočkaly. Lak na nehty by měl vždy být ze dvou vrstev. Nanášejte je v intervalu mezi deseti a dvaceti minutami, aby spodní vrstva zaschla.