Čistíte si zuby společně s dětmi? Děláte dobře.

Protože děti se učí nápodobou od dospělých, musíme jim být velmi dobrým příkladem v každém věku. Například do tří let věku dítěte se obecně doporučuje při čištění zoubků, aby jim pomáhali rodiče. Děti se postupně naučí sami vyčistit si zuby důkladně, a pokud je to bude bavit, cesta ke zdraví ústní dutiny je na dobrém počátku. Samozřejmě ne každé dítko podstupuje tento každodenní rituál s oblibou.
kelímek na kartáček
Je tedy dobré, při ranní či večerní hygieně, vymýšlet různé legrácky, povídky, říkanky, nebo dokonce zuby jednotlivě pojmenovat, aby kartáček s pastou na žádný nezapomněli. O zábavu se také může postarat elektrický kartáček. Jeho hlavici je třeba vyměnit každé tři měsíce, aby bylo čištění efektivnější. Spolu s dětskou pastou na přírodní bázi se denní úkony stanou příjemnějšími. Ani dospělí ovšem neostrouhají. Bylinné složení některých zubních past je tak silné, až je považováno za antibiotikum s antibakteriálními účinky. Odstraní totiž bakterie a zubní povlak a tím zmírní podráždění dásní. Pro starší děti jsou na trhu k dostání také ústní vody.
bonbon na kartáčku
Na péči o ústní dutinu je kladen velký důraz i ze stran stomatologů, přičemž se návštěva u nich doporučuje pravidelně v rozmezí šesti měsíců až jednoho roku. Zubaři také rádi konzultují stav zubů se svými pacienty a doporučí, jak se o ně správně starat. Novinkou v sortimentu jsou také kartáčky z recyklovaného plastu s nylonovými vlákny rostlinného původu.  Oproti nim ty elektrické nabízejí při použití hned několik programů – čištění, masáž i bělení. Proti aftům a zánětům jsou vhodné bylinné ústní vody s jemnou příchutí přírody a bez chemických přísad. Jsou tedy ideální a oblíbené. Pro zubní protézy, jsou k mání i čistící tablety s velmi intenzivní silou a aktivním kyslíkem, jenž odstraní nežádoucí zabarvení a plak. Mohou být čistě bez příchuti nebo naopak s eukalyptem či mátou.