Bič nebo prut na plavanou?

Tuto otázku si snad každý někdy položil a odpověď na ni není vůbec složitá. Jedná se totiž o jedu a tu samou věc, akorát pod jiným názvem. Stále se jedná o prut bez navijáku a oček, který se hodí nejen pro úplné začátečníky mezi rybáři, ale ocení ho i rybaření znalí lidé. Výhodou těchto prutů je fakt, že jsou lehké, cenově dostupné, a hlavně v různých velikostech. Kvalitní biče https://www.mlsport.cz/bice/ můžete najít na webu, kde mají na výběr z několika různých druhů bičů. Na co se biče hodí? Bič může posloužit jako perfektní prut pro děti, které tento dárek určitě překvapí a věřte tomu, že rybaření bude brzy jejich koníčkem, nejen děti budou rády, zavodní rybáři využívají bičů do délky až 13 metrů a běžnému rybáři vystačí bič o velikosti 4 metry. Výběr je opravdu veliký a v tom spočívá … Continue reading »

Na dovolenou s nosičem kol na tažné zařízení pro 4 kola

Převážení jízdních kol osobními vozidly se stalo naprosto běžnou záležitostí teprve v posledních dvaceti letech, kdy se významně rozšířil zájem o využívání nových cyklostezek. Zároveň se na trhu objevila řada cenově dostupných modelů bicyklů a spolu s nimi i konstrukčně propracované typy nosičů na střechu, na zadní dveře a na tažná zařízení. Poslední jmenovaný typ získává stále více na popularitě vzhledem k převaze kladných vlastností, které brzdí pouze vyšší pořizovací cena a nutnost umístit zadní registrační značku na samotný nosič. Vyšší nosnost – nosnost je velkou zbraní nosičů kol na tažné zařízení pro 4 kola. Počtem převážených bicyklů se tak vyrovnáte střešnímu nosiči, ale rozdíl spočívá v hmotnosti přepravovaného nákladu. Do stojanů na „kouli“ totiž můžete umístit i čtyři elektrokola pro dospělého člověka, zatímco na střechu pouze s maximální opatrností a hlavně v závislosti na nosnosti samotné střešní konstrukce. Tu … Continue reading »

Vestavěné skříně do každého prostoru

Máte velký dům s mnoha ložnicemi? Nebo naopak bydlíte v něčem skromnějším, například bytě, který jste si právě koupili a přizpůsobujete si ho k obrazu svému? Renovujete a chcete mít vše podle svých vlastních představ? Provádíte rekonstrukci a chcete si dopřát konečně pěknou moderní domácnost, která Vám na dlouho vydrží? Rádi byste si přizpůsobili chodbu nebo ložnici podle svého vlastního gusta? Jste omezeni prostorem nebo velikostí místnosti? V tom případě jsou ideálním řešením právě vestavěné skříně. Bojujete s prostorem a žádná pořádná police Vám nevyhovuje do daného prostoru? Vyzkoušejte netypizovaný nábytek. Skříň si můžete nechat vyrobit přímo podle daného prostoru. Tím ušetříte spoustu místa a navíc vytvoříte jedinečný design celé místnosti. Volba podýhování je pouze na Vás. Vybírat si můžete z desítek různých druhů. Světlejší i tmavší odstíny, dekory dřeva, dokonce i obrázky, hladké a lesklé povrchy, matné v přírodním … Continue reading »

Kvalitní spánek není přepych

Každý z nás ví, jak je spánek a odpočinek velmi důležitý pro náš zdravý životní styl. Potřebuje ho prakticky každý živý tvor, jen s tím rozdílem, že pro každého existuje jiná hranice délky, kterou si dopřává. Věděli jste například, že úplně největší spáči jsou netopýři? Podle vědců spí totiž 20 hodin denně. A snad úplně nejméně budou odpočívat žirafy a to hlavně ve volné přírodě. Chudinky naspí pouze půlhodiny a to už musí být velký spáč. Přesně takové rozdíly jsou ale i mezi námi, někomu bohatě stačí pár hodin a jinému 8 základních hodin určených pro kvalitní spánek zkrátka vůbec nestačí. Přesto by si každý z nás měl udělat inventuru sám u sebe. Dlouhodobý nedostatek spánku se totiž nedá nijak nahradit ani dospat a může vést ke zdravotním komplikacím. Když se objeví vysoký tlak, cukrovka, infarkt, cévní mozkové příhody, ale … Continue reading »

Buďte vidět s dokonalým party stanem

Podnikání je těžká disciplína, a člověk k němu zdaleka nepotřebuje jen obchodní talent a kontakty, ale třeba také dobrou reklamu. Každá firma vám potvrdí, že reklama je něco, bez čeho už se ani zdaleka neobejdete. Takže je na místě využít všechny možnosti, které člověk má a neváhat se prezentovat všude, kde to jen jde. Samozřejmě záleží, v jakém oboru podnikáte, nicméně skvělou příležitostí, jak se blýsknout na veřejnosti, jsou různé venkovní festivaly, sportovní mistrovství anebo benefiční akce. Navštěvuje je mnoho lidí, jsou oblíbené, a tudíž sponzoři, byť malí, kteří se zde ukážou, si u lidí vybudují dobré jméno. Jenže zdaleka nejde jen o to, postavit se někde do kouta a být tam. Mnohem důležitější je se postavit na dobře viditelné místo s jasným sdělením o tom, kdo jste a co děláte. To je ten jediný způsob, jak si vás … Continue reading »

Hubnutí, které vám vrátí štíhlou linii

Přibrali jste pár kil navíc a chcete se jich zbavit? Ovšem hledáte způsob, který by byl alespoň trochu šetrný k vám a vašemu tělu? Nechcete se trápit v tělocvičnách, chodit do posiloven nebo na jiná cvičení? Unavuje vás, když hladovíte? Jste v takovýchto případech hubnutí vyčerpaní a nedostává se vám sil? Tak tohle bude úplně jiné! Způsob hubnutí na bázi keto diety, je zcela odlišný. Můžete si dát až 5 jídel denně. Ovšem pozor, povolených jídel, protože jídelníčkem to všechno začíná. To, co jíme, nám totiž může prospívat, nebo naopak nám to občas může škodit, například při vysokých dávkách cukru, uzenin, alkoholu a tak podobně. Jistě víte, že to zřejmě není to, co by si vaše tělo přálo. Shodit pár kilogramů jde snadno Říkáte si, že shodit dva nebo pět kilogramů jde určitě snadno, ale vy jste jiný případ? Ničeho … Continue reading »

Chceš lepší? Tak zaplať

Nadstandartní zdravotnictví je realitou mnoha zemí západní Evropy. Ve zkratce, pokud někdo chce něco, co není zahrnuto v základní nabídce, musí za to zaplatit. Co takové extra služby obnášejí? Může to být různé. Často se objevují například lepší materiály (například že místo klasické sádry dostanete její lehčí alternativu), to, že si můžete vybrat, kdo vás bude operovat (třeba světová kapacita v oboru) nebo že na pokoji budete sami. Co je důležité poznamenat je, že vždy platí, že už základní služba je kvalitní, a extra péče se týká spíše následné péče a komfortu pacienta. Jinými slovy, když nezaplatíte, tak se vám pořád dostane velmi dobrého zacházení.   Je něco takového možné i u nás? Chtělo by se říci, že jak kde a jak v čem. Jsou totiž určité věci, za které by se nikdy platit nemělo.  Některé nemocnice si třeba prý … Continue reading »

Sedačky šité na míru vašim potřebám

Pakliže vlastníte malý stísněný byt a záleží vám na tom, aby jeho vybavení bylo nejen krásné, ale také co nejvíce praktické, pak vám jistě přijde vhod rohová sedací souprava, která má co nabídnout i majitelům skutečně miniaturních bytů, kde se volné místo počítá na centimetry. Takovouto sedací soupravu totiž můžete využít nejen k posezení s přáteli či večer u televize, ale také jako pohodlnou postel pro vás či pro případné vícedenní návštěvy. Je sice pravda, že na sedačce se člověk nevyspí tak kvalitně a plnohodnotně jako na dobré posteli, nicméně méně náročným jedincům bude i taková matrace jistě dobře vyhovovat a návštěvy budou rozhodně spokojené. Ovšem tím výhody zmíněných sedacích souprav zdaleka nekončí. Úžasné na nich je i to, že poskytují další úložný prostor navíc, což majitelé malých bytů jednoznačně a s nadšením ocení. Jejich běžným problémem totiž je, … Continue reading »

Služby, které nás zkrášlí

Snad na každém rohu najdeme kadeřnictví, kosmetické salóny, nehtové studia… Konkurence je v této oblasti opravdu veliká a lidé těchto služeb také hodně využívají. Když si to vezmeme kolem a kolem, za některé služby platíme možná i zbytečně, protože bychom spoustu věcí zvládli i doma. No vezměme si třeba barvení hlavy. Na kolik vás takové barvení vyjde u kadeřnice? Tak možná 600 – 1000 Kč? Někde možná i více? A to si ještě započítají zvlášť mytí, barvení, masku, vyfoukání, učesání, úpravu… Pokud byste si hlavu nabarvili doma, bude vás to stát něco okolo 100 Kč. Navíc barvy obsahují podrobné návody, takže to určitě zvládnete a nic nezkazíte. Pokud máte delší či hustější vlasy, budete možná potřebovat pomoc kamarádky, abyste měla nabarvené všechno. A kvalita barev? Ta už je také na velmi dobré úrovni. Tak proč většina z nás chodí raději ke kadeřnici? … Continue reading »

Nechcete se trápit hladověním nebo cvičením v posilovně?

Pak můžete využít přípravků, které vám pomohou shodit kilogramy díky tomu, že vás uměle zasytí. Jde o takzvané hubnutí pro lenochy. Přípravek Sibutramin je však určen lidem, kteří trpí vážnou obezitou a jejich tělesná hmotnost je opravdu abnormální. Tito lidé by měli mít vyšší BMI – body mass index, než je hodnota 30. Tyto lidi totiž jejich obezita ohrožuje na životě, a proto mohou využít těchto preparátů, které zapříčiní, že se budou cítit sytí již po menší dávce jídla. Díky tomu se nepřejídáte ani nemáte pocit hladu. Obezita trápí celé lidstvo Není to problém jenom jednoho státu či jednoho kraje, bohužel je to celosvětově rozšířený paradox. Kvůli nadváze si však ničíme vlastní zdraví a proto existují podobné přípravky a léky, které mají těmto lidem pomoci právě k tomu, aby shodili přebytečné kilogramy a tuky na svém těle a ulevili tak … Continue reading »