Bič nebo prut na plavanou?

Tuto otázku si snad každý někdy položil a odpověď na ni není vůbec složitá. Jedná se totiž o jedu a tu samou věc, akorát pod jiným názvem. Stále se jedná o prut bez navijáku a oček, který se hodí nejen pro úplné začátečníky mezi rybáři, ale ocení ho i rybaření znalí lidé. Výhodou těchto prutů je fakt, že jsou lehké, cenově dostupné, a hlavně v různých velikostech. Kvalitní biče https://www.mlsport.cz/bice/ můžete najít na webu, kde mají na výběr z několika různých druhů bičů.

Prut bič je vhodný pro všechny rybáře

Na co se biče hodí? Bič může posloužit jako perfektní prut pro děti, které tento dárek určitě překvapí a věřte tomu, že rybaření bude brzy jejich koníčkem, nejen děti budou rády, zavodní rybáři využívají bičů do délky až 13 metrů a běžnému rybáři vystačí bič o velikosti 4 metry. Výběr je opravdu veliký a v tom spočívá kouzlo tohoto prutu. Někomu může stačit jeden prut, ale většina rybářů jich má více právě kvůli velikostem. K řece pod stromy se určitě bude hodit prut menší velikosti, zatímco k lovu na přehradě nebo na vodní nádrži rádi uvítáte prut delší. Další výhodou je to, že prut bič je velmi kompatibilní a skladný. V žádném případě nečekejte neskladný kousek. Pruty bičového typu jsou teleskopické, takže se celý dá složit do hlavní části prutu a znova vytáhnout.

Biče se prodávají v nejrůznějších velikostech

Prut bič má hlavní využití v lovu na plavanou, kde je využíván k lovu drobných rybiček, které později zkušeným rybářům poslouží jako vhodná nástraha na lov pořádných kousků. Tyto pruty se používají se splávkem nebo brčkem, které slouží jako signální znaménko, že ryba zabrala nebo naopak, že nástraha už není na háčku. A právě brčko je k lovu na plavanou velmi dobrá věc, jeho výhodou je jeho posuvnost po vlasci, takže pomocí něj můžete snadnou nastavit hloubku, kam až má nástraha klesnout. Udělejte si radost novým nebo úplně první bičem do vaší sbírky prutů.