Znát teplotu vody je důležité

Letní měsíce jsou obecně brány jako doba pohody a odpočinku. Ovšem je to také doba, kdy panují největší výhně. Pokud se teploty drží do třiceti stupňů, ještě se to dá vydržet, ale pokud je tato mez překročena, začínají tropy, což hodně lidí nebere příliš pozitivně. I to je jeden z důvodů, proč jsou na českých zahradách stále častěji k vidění bazény. Obvykle nejde o velké vodní plochy, ale o menší modely, které slouží hlavně ke zchlazení. Jejich hlavní předností je nízká cena. Ovšem i o tyto menší bazény je potřeba se náležitě starat. Minimálně je vhodné pravidelně používat chemickou dezinfekci k likvidaci nevítaných bakterií.Aplikace Koupání společně s bakteriemi není zrovna zážitek, po kterém by měl kdokoliv prahnout. Člověk se tak snadno nakazí, a to i když má silnou imunitu. Dezinfekční prostředky v čele s chlórem ale dokáží tyto mikroby poměrně … Continue reading »

Pijte ze skla

Možná si ještě vzpomenete, jaká to byla pochybná sláva, když se v našich obchodech a posléze i domácnostech počaly objevovat „pokrokové“ nádoby nejednoho druhu, vyrobené z dnes už docela banálního plastu. Vzpomenout tu mohu třeba film Pelíšky a ony úžasné nerozbitné skleničky, jež pro nás vynalezli naši spřátelení zahraniční soudruzi.Ovšem této době už odzvonilo a hrana zvoní i podobným nádobám. Protože lidstvo pochopilo, že šlo o krok v podstatě špatným směrem. Jistě, i ony plasty znamenaly jistý pokrok a v lecčem byly i užitečné, jenže dnes už vidíme i jejich odvrácenou stranu, tedy to, jak tyto nejednou škodí životnímu prostředí, výrobou počínaje a likvidací konče, a jak tyto vlastně mohou bezprostředně škodit i nám, protože se z nich tu a tam vyluhuje i kdejaký zdraví škodlivý prevít.Dnes už se tak opět začínáme ubírat žádoucnějším směrem. A tu a tam se … Continue reading »

Klimatizace je vhodná i pro alergiky

S klimatizací je člověk v kontaktu takřka neustále. Jsou běžnou součástí kanceláří, obchodních domů, autobusů a samozřejmě i osobních automobilů. S trochou nadsázky se dá říci, že se jim nedá vyhnout. Tedy až na domov. Je to s podivem, ale i přes nesporné výhody klimatizace tento doplněk moderní doby většina domácností v České republice nepoužívá. V současnosti se nejedná o nic drahého. Navíc výhody klimatizace jsou více než zjevné, a to nejen v letním období. Asi většina lidí si klimatizaci spojuje s příjemně chladným vzduchem a je to také nejlepší důvod, proč si tento druh zařízení pořídit. Parná léta jsou v naší zemi už jako doma a když je venku třicet a více stupňů, vevnitř to není o moc lepší. Otevřením okna, což je klasická chyba laiků, se celá věc pouze zhorší. Při zapnuté klimatizaci můžete mít klidně všechna okna … Continue reading »

Jaká barva vítězí?

Výběr auta a stejně tak i jeho barvy je velice zodpovědná práce. Je zde potřeba čas na přemýšlení, protože u většiny z nás je výběr auta jedna z životních událostí a auto nám tak bude dělat společnost několik let. Je téměř jedno, kde se rozhodneme si auto pořídit, zda je to zde v České republice nebo v zahraničí. Obecně však platí, že každé třetí prodané auto je bílé. Bílá barvaje tedy zatím nejoblíbenější. Není to tak dávno, kdy v žebříčku trhala rekordy ještě stříbrná barva, ale té už odzvonilo.  Stříbrná se nyní pere o druhé místo s barvou černou, která je také u kupujících velmi oblíbená. Dominantou v tomto žebříčku je však bílá a předpokládá se tomu, že to bude ještě několik let.Proč právě bílá? Bílá je symbolem technologické vyspělosti, do této barvy se ladí nejen řada obchodů, ale také produktů. Na bílou barvu se také velmi … Continue reading »

Polož tu tužku, nebo…

Tak zaprvé, každá příležitost je dobrá k nákupu nové sady propisek, setu zvýrazňovačů nebo alespoň ořezávátka. Návrat z dovolené? Přece se nemůžete začlenit zpět do pracovního procesu bez zbrusu nového pera. Zpátky do školy? Kromě vybavení pro dítě se vám v košíku „záhadně“ ocitnou i nové fixy, speciální lemovací washi páska a nový držák na izolepu. A vy samozřejmě nemáte nejmenší tušení, kde se tam vzaly. Začátek v nové práci je pro vás pak důvodem vybrakovat půlku papírnictví. Nechcete přece riskovat, že někdo pozná zvýrazňovač z bývalé firmy, nebo snad ano? Pokud jste studující, tak ve vás zkouškové kromě pocitů hrůzy vzbuzuje i mírný pocit nadšeného očekávání, protože to znamená velký výlet mezi regály. Co kdyby ta měsíc stará propiska dopsala vprostřed testu? To přece nemůžete riskovat.   Když už jsme u psaní, tak ručně byste nejraději psali i reporty do práce. A vzhledem k vašemu … Continue reading »

Slunce v domě, aneb když světelné zdroje odpočívají

Ať je po setmění či před rozbřeskem nebo také v místnostech, kde se nedostanou sluneční paprsky, vždy šáhneme po světelných zdrojích. Přes den je ale dobré pouštět do domu slunce. SLUNEČNÍ PAPRSKY jsou vlastně směsí různých paprsků, a proto mají mnoho různých vlastností. Je třeba je znát, abychom slunečního světla dobře využili. SLUNEČNÍ PAPRSKY jsou především zdrojem světla, a to tak mocným, že je snese naše oko jen rozptýlené. Rozptýlené paprsky tvoří denní světlo, je – li slunce za mraky. SLUNEČNÍ PAPRSKY jsou dále zdrojem tepelným. Viditelné paprsky se po dopadu na jakýkoli povrch zčásti mění v teplo, dále obsahují ještě zvláštní tepelné paprsky neviditelné. Za chladna SLUNEČNÍ PAPRSKY zahřívají byt, šetří palivo, jsou příjemné a zdravé proto, že sychravé prostředí mění na teplejší a sušší. Okenní sklo je nezadržuje, pronikají jím téměř bez překážky, dopadnou na předměty, stěnu a podlahu a … Continue reading »