Klimatizace je vhodná i pro alergiky

S klimatizací je člověk v kontaktu takřka neustále. Jsou běžnou součástí kanceláří, obchodních domů, autobusů a samozřejmě i osobních automobilů. S trochou nadsázky se dá říci, že se jim nedá vyhnout. Tedy až na domov. Je to s podivem, ale i přes nesporné výhody klimatizace tento doplněk moderní doby většina domácností v České republice nepoužívá. V současnosti se nejedná o nic drahého. Navíc výhody klimatizace jsou více než zjevné, a to nejen v letním období.
klimatizace

Asi většina lidí si klimatizaci spojuje s příjemně chladným vzduchem a je to také nejlepší důvod, proč si tento druh zařízení pořídit. Parná léta jsou v naší zemi už jako doma a když je venku třicet a více stupňů, vevnitř to není o moc lepší. Otevřením okna, což je klasická chyba laiků, se celá věc pouze zhorší. Při zapnuté klimatizaci můžete mít klidně všechna okna zavřená, a přitom budete mít doma chládek. Navíc moderní verze je možné nastavit i na zpětný chod, díky čemuž si můžete naopak doma udělat příjemné teploučko.

Možná si někdo říká, že chlazení může obstarat klasický větrák a v podstatě je to pravda. Má to však jeden podstatný háček, větrák z povahy věci víří vzduch, a to není zrovna to nejlepší pro lidi mající sennou rýmu nebo obdobný druh alergie. Vzduchem totiž poletují i drobné prachové částečky, které následně mohou dráždit nosní a ústní sliznici. Klimatizace sice nabírá vzduch zvenčí, ale obsahuje dostatečně kvalitní filtry, aby veškeré nežádoucí částice, které se do přístroje dostanou, zůstaly na filtru. Domů vám tak půjde pouze čistý vzduch.
klimatizace vozu

Negativa

Klimatizace nemá samozřejmě pouze výhody, stejně jako cokoliv jiného. Mezi mínusy se řadí například vyšší možnost nachlazení u jedinců náchylných k těmto problémům. Nepříjemností může být i energetická spotřeba, která však u nejnovějších typů není zas tak vysoká jako u minulých verzí.