Nastavte si s blízkými správnou komunikaci. Ušetříte tím nejen čas, ale i nervy.

Verbální a neverbální Komunikujeme nejenom pomocí slov, ale také výrazem našeho obličeje, postojem našeho těla, gesty. Schválně si zkuste mluvit tak, abyste u toho nerozhazovali rukama, nezvedali obočí, neuhýbali pohledem nebo nepřešlapovali z místa na místo. Nebude to jednoduché. A naopak všímejte si druhých. Mají překřížené ruce na břiše? Rozhovor jim není příjemný, podvědomě si chrání nejzranitelnější místo. Uhýbají pohledem doleva nebo zakrývají rukama svá ústa (drbou se, dotýkají se)? Pravděpodobně vám neříkají pravdu, proto jejich ruce zakrývají pusu. Ve verbální komunikaci je důležitý tón. Věta: ty jsi vážně skvělý; může znamenat, že člověk je opravdu skvělý nebo také úplně nemožný. To když je řečena ironicky. Respektovat a být respektován Určitě vám rodiče říkali, že nemáte druhým dělat to, co nechcete, aby dělali oni vám. A něco podobného platí i v komunikaci. Pokud nesnášíte ironii či sarkasmus, jízlivost, nepoužívejte to … Continue reading » Continue reading »

Chybí vám peníze?

Stalo se už naší tradicí, že si stěžujeme na nedostatek peněz. Jenže ne každý ze stěžujících si vlastně skutečně ví, co to takový nedostatek peněz je. Protože mezi domnělými a skutečnými finančními problémy je rozdíl. Člověk, který je skutečně ve svízelné situaci, se pozná podle toho, že skutečně není schopen ze svých příjmů hradit vše, co má být zaplaceno, nedokáže si pořídit ani to, čeho je potřeba k alespoň trochu snesitelnému a stabilnímu životu. A trne, kdykoliv se objeví nějaký nový účet, jenž jím má být uhrazen. Když nemá člověk ani minimum prostředků, potřebných k životu, když ani sebeusilovnější snaha nepomáhá a ani nanejvýš úsporný režim nevede ke kýženému efektu, bývá tu už jenom jediné řešení, jímž je půjčka. Ovšem určitě si snadno domyslíte, jak těžko se jenom shání někdo, kdo by půjčil člověku, který strádá nedostatkem a nemá co … Continue reading »

Tohle snad ne

Nestává se to pravidelně, ale přesto do finanční tísně a následných problémů může spadnout skutečně každý. Takoví lidé si nezaslouží odsuzování, jelikož nikdo neví, co se vlastně přihodilo tak moc vážného, že dotyčný člověk dopadl, tak jak dopadl. Dokonce ani nikdo z nich nestojí o dlouhé poučování, že kdyby dělal to, anebo ono, tak by se mu taková věc nepřihodila. Bohužel jsme občas velmi rychlí soudem, aniž bychom věděli sled událostí. Každý kdo chybuje, tak následky se dostaví dříve nebo později a on sám nejlépe ví, kde chybný krok má svůj počátek. Není důvod mu ještě dělat větší ránu, než nosí v sobě. Má smysl hledat východisko? Ano, vždycky Každá mince má dvě strany a rozhodně není na místě danou situaci řešit tím, že budeme dělat, že neexistuje. Každý problém má totiž východisko, jen občas potřebuje dotyčný vzít za ruku … Continue reading »

Jak správně větrat

Navzdory tomu, že je teplo stále dražší a dražší a nejeden z nás má a bude mít hluboko do kapsy, je v každé obývané místnosti aspoň čas od času třeba vyvětrat. Protože se vzduch v této časem vydýchá a pobyt v ní by tak byl nepříjemný a nezdravý. A to i tam, kde nemají problémy s nebezpečným prvkem jménem radon. Aspoň čas od času je třeba dovnitř pustit čerstvý vzduch, aby se člověk nedusil, aby měl uvnitř víc životodárného kyslíku a naopak vypustil do volného prostoru nedýchatelný vzduch a navíc třeba i nadbytečnou vlhkost, jež se v takové uzavřené místnosti může hromadit dejme tomu při vaření a mytí. Jenže jak už zaznělo, zejména v zimním období je třeba řešit dilema, zda mít uvnitř čistý vzduch anebo teplo. Protože venku nejednou mrzne, až praští, a je nasnadě, že spolu s vydýchaným … Continue reading »

Malování bytu může být kreativní

Malování bytu a stěhování jsou dva pracovní postupy, které se řadí v žebříčku obliby až na samý chvost. Někdo dokonce s nadsázkou tvrdí, že je snad lepší vyhořet, než se stěhovat, ale pokud budete přistupovat k těmto záležitostem s nadhledem, může se i malování interiéru proměnit v zábavnou hru . Škrábání anebo ne Každý zkušený odborník vám jednoznačně sdělí, že pokud toužíte po dokonalém povrchu, zbavte se staré malby. Pouze tehdy, je-li na stěnách jediný nátěr, a to mladší, než 5 let, škrábání nebývá nutností. V takovém případě záleží na tom, zda se někde stará malba neodlupuje, zda nejsou na stěnách praskliny, nebo není nutné některá místa sádrovat či penetrovat. Jakmile je povrch stěn rozbrázděn rýhami, nerovnostmi, různými opravami malby, je škrábání vždy namístě. Po odstranění staré vrstvy nezapomínejte na penetraci, ta se provádí buď speciálním penetračním roztokem, anebo léty … Continue reading »

Orchidej je královna květin

Její vznešenost, neobvyklé tvary a neskutečná vůně, staví tuto květinu na přední místa. Z tropických oblastí se k nám dostala při zámořských výpravách, zhruba kolem 17. – 18. století. Ovšem zamotaly hlavu nejenom ženám, ale hlavně zahradníkům a pěstitelům, kteří si nedokázali poradit s jejím růstem. Velmi rychle totiž uvadly a uhynuly. Problém byl v tom, že se k nim přistupovalo jako k ostatním pokojovým květinám a to se bohužel vymstilo. Královna květin potřebuje daleko více, než jen obyčejnou půdu, v podstatě je vše pěkně zdokumentované v textu , kde jsou podstatné informace jak si takovou krásku hýčkat a jak se k ní také chovat. Krok za krokem Zkušeností pomalu přibývalo a díky nim si můžeme okenní parapet vyzdobit bohatým výběrem orchidejí, které nikdy neomrzí. Nejdříve se ale muselo zjistit, za jakých podmínek se jim bude dařit a co potřebují … Continue reading »

Ušetřete si starosti

Půjčit si peníze je mnohdy složité, protože člověk má dost často takové požadavky, které věřitelé nechtějí zrovna plnit. Všechno má ale svoje řešení, takže pokud si chcete být jistí tím, že pro Vás bude získání peněz jednoduché, tak si můžete být jistí, že se vyplatí vybrat takového věřitele, se kterým budete spokojeni. Nic není jen tak, na to se můžete spolehnout, a proto využijte možností, které tu pro Vás jsou. Věřitelů je opravdu velké množství, a proto je jenom na Vás, pro kterého se rozhodnete. Možnosti, které Vám budou vyhovovat Snad každého nejprve napadne to, že se obrátí na banky. Skutečnost je ale taková, že banky mnohdy nejsou zrovna ideální volbou, protože každého žadatele velice pečlivě kontrolují a dávají dobrý pozor na to, zda splní veškeré požadavky a podmínky, což mnohým může být velice nepříjemné. Pokud se s něčím takovým … Continue reading »

Ventilátor versus klimatizace

Léto pro většinu náleží mezi nejoblíbenější roční období. Mnozí již každoročně očekávají netrpělivě příchod a zahřátí v podobě prvních slunečních paprsků. Však k létu náleží vydatné hřejivé sluneční paprsky. Slunce je známo coby nabíječ pozitivní energie. Jak si však zajistit v tropických dnech přijatelnou teplotu v domácnosti? I největší vyznavači a příznivci léta zajisté potřebují přijatelný vzduch pro fungování v bytě. Zejména po příchodu domů přijde možnost pobytu v prostoru s eliminací horka vhod. Jak tuto záležitost ve vašem bydlení vyřešit? Alternativ se nabízí mnoho. Mezi velmi účinné však patří především klimatizace a ventilátor. Pro co se rozhodnout? Ventilátor a jeho efektivita Jedná se o účinné a moderní řešení. Na trhu je široký výběr ventilátorů. Už dávno se nejedná o výrobky, které svou hlučností byly spíše rušivým elementem. Stejně tak se není třeba obávat, že vám bude po zapnutí ventilátoru … Continue reading »

Praktické dělicí příčky

Máme-li malý prostor v bytě, je to vždy tak trochu problém . Dá se však vždy vyřešit, aby interiér přesto vypadal dobře. K tomu se přímo nabízí dělící prvky, jenž nám dobře poslouží k tomu, aby jasně vymezily jednotlivé zóny v bytě. Přitom nejde o drahou záležitost, zato velmi praktickou, působící přirozeně a moderně. Vhodným způsobem tak lze jednoduše a stylově rozčlenit místnosti a získat více různých zákoutí a oddělených prostorů. Jak lze tedy nejčastěji rozdělit prostor v bytě? NÁBYTKEM – jedná se o nejpřirozenější způsob, který nás i nejčastěji napadne. Poslouží nám k tomu malá stěna, skříň, knihovna či pohovka s vyšším opěradlem. Vlastně můžeme použít jakýkoliv kus vhodného nábytku a nic nás to nestojí. DĚLÍCÍMI DVEŘMI – dokáží místnosti šikovně oddělit, ale zároveň se dají posouvat a tím zachovají dle potřeby i vizuální spojení. Pracovna například nemusí být … Continue reading »

TOP 4 tipy, jak provonět byt

Zatuchlina, plísně, vlhkost, nebo prostě jen dlouhé nevětrání, to vše může v uzavřených prostorech vytvořit odér, ze kterého se vám ještě pěkných pár dní bude zvedat žaludek. Jak co nejrychleji odbourat zápach, abyste se z nového domova nebo chalupy mohli plnohodnotně těšit? Vyzkoušejte čtyři základní doporučení, která vás nepříjemností zbaví jako mávnutím proutku.1.       Drhněte jako o život Ujistěte se, že se nesnažíte vůněmi jen maskovat zápach zatuchajícího nábytku. Co jde, vyhoďte, nebo alespoň vydrhněte k nepoznání. Spousta čistících přípravků přímo na dřevo pohltí zápach 30 let starého povrchu a dodá místnosti alespoň iluzi novoty. Vybrat si navíc můžete ze spousty druhů vůní od oceánu, přes třešňové květy, lesní borovicový odér až po bílý čaj a mátu.2.       Vonné tyčinky, difuzéry, svíčky Možností, ze kterých při vyhánění zápachu, můžete vybírat, je spousta. Difuzéry jsou praktické v tom, že tyčinky, které do aromatického oleje ponoříte, už nemusíte … Continue reading »