Praktické dělicí příčky

Máme-li malý prostor v bytě, je to vždy tak trochu problém . Dá se však vždy vyřešit, aby interiér přesto vypadal dobře. K tomu se přímo nabízí dělící prvky, jenž nám dobře poslouží k tomu, aby jasně vymezily jednotlivé zóny v bytě. Přitom nejde o drahou záležitost, zato velmi praktickou, působící přirozeně a moderně. Vhodným způsobem tak lze jednoduše a stylově rozčlenit místnosti a získat více různých zákoutí a oddělených prostorů.

dekorační příčka

Jak lze tedy nejčastěji rozdělit prostor v bytě?

NÁBYTKEM – jedná se o nejpřirozenější způsob, který nás i nejčastěji napadne. Poslouží nám k tomu malá stěna, skříň, knihovna či pohovka s vyšším opěradlem. Vlastně můžeme použít jakýkoliv kus vhodného nábytku a nic nás to nestojí.

příčka v bytě

DĚLÍCÍMI DVEŘMI – dokáží místnosti šikovně oddělit, ale zároveň se dají posouvat a tím zachovají dle potřeby i vizuální spojení. Pracovna například nemusí být stále oddělená, ale chceme-li mít opravdový klid na práci, snadno se v ní rychle zavřeme do úplného soukromí.

REGÁLY A POLICEMI – různé policové díly se dají použít téměř všude a ve všech možných velikostech. Využijeme je nejen jako dělící příčky, ale také k vystavení a uskladnění užitkových a ozdobných předmětů, které zakryjí výhled do vedlejšího prostoru. Regály plní více účelů najednou, když je využijeme do dětského nebo obývacího pokoje, ale také třeba do kuchyně.

PARAVÁNY – lze je pořídit jednobarevné i s barevnými moderními vzory nebo s textilní výplní a jejich konstrukce bývá lehká, takže se mohou přenášet dle potřeby. Vytvoří dokonalou zástěnu v různých koutech bytu a někdy i intimní koutek v každé domácnosti.

oddělení spací části

JAPONSKÝMI STĚNAMI – kromě předělu místnosti ji také zároveň dobře a elegantně zastíní. Vyrábí se v mnoha dekoračních látkách a materiálech, takže z nich lze vytvořit jedinečnou kombinaci.