Kakao – potrava nejen pro bohy

Kakao slouží především jako základ čokolády, ale také jako lahodný nápoj, který neodmyslitelně patří do vzpomínek každého dětství. Kakaovníky pocházejí z Jižní Ameriky, později se rozšířily na území Mayů a Aztéků. Již tenkrát bylo hlavním nápojem na slavnostních tabulích a pilo se ze zlatých pohárů. Kakaové boby sloužily ale také jako platidlo. Do Evropy byly přivezeny v 16. století, a nápoj z nich se zde stal hned velmi oblíbeným.

Theobroma cacao = potrava bohů
Z kakaa se dělá nejen lahodný nápoj, má také mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. Podporuje zdraví a dokonce prodlužuje život. V našem jídelníčku by proto nemělo chybět.

Co kakao obsahuje:
§  Antioxidanty – kakao jich má ze všech známých potravin nejvíce na světě.
§  Železo – okysličuje krev.
§  Chrom – pomáhá regulovat hladinu krevního cukru v krvi.
§  Magnesium – kakao je nejbohatším zdrojem hořčíku.
§  Zinek – je nezbytný pro správný průběh enzymatických reakcí v těle.
§  Měď – pomáhá budovat silný imunitní systém a zdravou krev.

Kakaová droga
Rozdrcené kakao se dá použít jako droga. Způsobuje totiž vyplavení endorfinu, což je hormon štěstí. Díky vysokému obsahu hořčíku uvolňuje svaly a dodává energii až po několik hodin. Tato droga se šňupe, nebo se prodává i v tabletkách či ve speciálních nápojích.

Mimořádné účinky kakaa na naše zdraví:
Ø  Proti infarktu – kakao snižuje riziko vzniku infarktu a mrtvice. Působí na hladinu cholesterolu v krvi a brání tomu, aby se usazoval v cévách.
Ø  Proti žaludečním vředům – kakao pomáhá v prevenci žaludečních vředů. Podporuje hojení sliznice a ničí bakterii, která vředy způsobuje.
Ø  Proti vysokému tlaku – kakao obsahuje látky, které pozitivně působí na krevní oběh a tlak.
Ø  Pro hladkou kůži – pleťová maska z kakaa má skvělé účinky na naši pleť a přispívá k její regeneraci.
Ø  Pro lesklé vlasy – kakao pozitivně působí na stav a funkci kůže. Kakaovým zábalem docílíte lesklých a hladkých vlasů.

Kakao také zvyšuje vitalitu a zlepšuje náladu, proto ho pijte každý den!