Jaké žárovce H4 dát přednost

Pokud nevyžaduje výměna autožárovky žádné speciální zásahy ve stylu demontáže nárazníku apod., což bývá u nejnovějších typů vozidel, zvládnete ji vyměnit sami. Není to nic složitého, pouze vyjmete ze zásobníku původní vysloužilý model a nahradíte jej novým. K vyjmutí není třeba žádné nářadí, vše provedete ručně, pouze byste měli mít navlečené tenké rukavice kvůli zašpinění. Neměli byste se také dotýkat skleněné baňky, neboť mastnota značně zkracuje životnost žárovky.

provoz ve zpětném zrcátku
Jaká patice tam patří

První, co musíte zjistit, je typ světelného zdroje. Všechny potřebné informace naleznete v manuálu svého vozu, pokud jej nemáte v tištěné podobě, k nalezení bývá na webových stránkách a stačí zadat typ vozidla do vyhledávače. V zásadě nejpoužívanější typy jsou žárovky H4 lightpark.cz se dvěma vlákny pro starší auta anebo H7 pro modernější vozy s jedním vláknem, kde jsou samostatné zdroje pro dálková a tlumená světla.

Nakupujte značkové výrobky podle preferencí

Většina značkových výrobců nabízí ve všech svých produktových řadách autožárovky s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Nemá skutečně smysl zbytečně riskovat a ušetřit pár desítek korun za produkt pochybné kvality a neznámého původu.
Ultra Life – jestliže preferujete delší životnost a neradi se pouštíte do výměny vadného kusu v předním světlometu, anebo musíte kvůli prasklé žárovce do autoservisu, vybírejte mezi modely s dlouhou životností. Například Osram Ultra Life může být v běžném denním provozu až 6 let.osvětlená silnice z mostu
Night Breaker – nejprodávanější autožárovka za posledních deset let s vynikajícími technickými parametry výrazně vylepšila jízdní komfort a bezpečnost řidičů i ostatních účastníků provozu na silnicích a dálnicích. Dokáže nabídnout až o 130 procent více světla, delší světelný kužel a lepší osvětlení pravé krajnice. Bohužel se vyšší výkon projeví na zkrácené životnosti.
Cool Blue Intense – výrobek orientovaný na odstín barvy bílého světla, který je chladnější než u běžných „halogenek“, přitom stále v mezích povoleného rozsahu pro udělení homologačního certifikátu. Čím studenější odstín, tím méně únavy za volantem, lepší pozornost a komfortnější jízda.