Čeká vás nová koupelna?


Bydlení nám občas přestane vyhovovat. Nejen kvůli tomu že se nám vybavení nelíbí, ale i kvůli tomu, že zkrátka doslouží. Je to běžná věc, kterou lze řešit jednoduše. Stačí rekonstrukce, pomocí které vyměníte staré a nefunkční za nové. Jednou z místností, kde se rekonstrukce dělá častěji, je koupelna. Přibližně dvakrát za život si lidé dopřávají novou, protože stávající se jim nelíbí a nevyhovuje ani po technické stránce. Materiály se prostě opotřebovávají, to je normální.

světlá koupelna

Nejen celé místnosti, ale i jen podlahy lidé mění, protože jim nevyhovuje materiál, který si na podlahy dali. Během života lidé mění podlahy i několikrát, protože například do domácnosti s malými dětmi se úplně nehodí dlažba do celého prostoru, i když je pod ní podlahové topení. Jako ideální se zdá být třeba linoleum nebo plovoucí podlaha, které mají ovšem také svoje negativa.

Staré za nové
Pokud je vaše plovoucí podlaha už stará a odřená, a nebo pokud máte díry v linoleu, nejspíš budete chtít udělat podlahu novou. Většina lidí by si vybrala automaticky dřevěnou podlahu, ale bohužel její cena je příliš vysoká, a tak si ji většina lidí dovolit nemůže. Jedna místnost běžní velikosti vychází klidně i na více jak 50 tisíc korun, což je cena, za kterou můžete mít podlahu ve většině domu.

tmavá koupelna

Spousta lidí pak dává přednost dlažbě, protože je jednoduché na údržbu a také se snadno vymění pokud se rozbije. Stačí vyndat rozbitý kus a vyměnit za nový. Mnoho lidí dlažbu nechce kvůli spárám, které ale vůbec nemusí být příliš vidět. Záleží na tom jakou si vyberete dlažbu. Při pokládce nesmíte zapomenout dodržet technický postup, a také nesmíte zapomenout na terče pod dlažbu, které vám pomohou dlažbu pokládat dokonale rovně. I dlažeb existuje více typů, a je potřeba ji vybírat tak abyste výběru za chvíli nelitovali. Vyhněte se lesklé, i když krásné dlažbě, protože klouže a uvidíte na ní každou kapku vody.