Barevné kombinace v interiéru, které se k sobě hodí za všech okolností a jsou nadčasové

Nehledě na to, jakou místnost zařizujete a o jaké kombinace jde. Vždycky budou tři základní kombinace, které se budou hodit v každé době, v každém interiéru, v každém bytě nebo domě, nehledě na styl a vybavení.

Je několik barevných kombinací, které se neustále vracejí a vždy vypadají dobře. Některé barevné kombinace se hodí spíše do ložnic, jiné se zase hodí do dětských pokojů a některé barevné odstíny vyniknou nejvíce v kuchyních, zatímco v koupelnách se většinou těšíme jiným barevným odstínům.

Colorblocking
Jistě už jste slyšeli o stylu barvení interiéru pomocí blokových kontrastů, kdy se volí dvě základní kontrastní barvy a dva podobné odstíny, aby je doladily. Tato technika není schvalována všemi designéry a jistě se najde mnoho lidí, kterým bude tak ostré kontrastování jednoduše vadit, navíc například v místnostech jako je ložnice či obývací pokoj, kde trávíte spoustu relaxačního času.

Dvojkombinace – klasická cesta k úspěchu
Ideální je proto volit dva barevné odstíny, které se vzájemně doplňují a nejsou vzájemně kontrastní, abychom předešli negativním reakcím některých lidí. Je totiž nutné si přiznat, že barvy jsou v interiéru opravdu základem úplně všeho.

–          Barvy v interiéru
Dá se říct, že toto téma je nevyčerpatelné. Pojďme si ukázat, jaké dvojkombinace doporučují designéři.
rámeček obrázku
ČERNÁ A BÍLÁ
To je alfa a omega všeho. Sluší jim kterákoliv teplá nebo studená barva, doplňují se skvěle s jakýmkoli materiálem a další barvou a vytvářejí elegantní styl.

PASTELOVÁ RŮŽOVÁ ŠEDÁ
Je to sice převážně ženská barva, ale budete se divit, jak se růžová nádherně vyjímá v interiéru, zvlášť v pastelových světlých odstínech, doplněná o sklo nebo světlé dřevo.
kytka na stole
ZELENÁ A ŽLUTÁ
Svěžest, sluneční svit a radost. To jsou zelená a žlutí v páru. Vyzdobte si jimi například obývací pokoj – určitě jej prozáříte!