Trend, nebo zdraví způsob přípravy nápojů?

Dalo by se říct, že co se týče pitného režimu, většina lidí volí klasiku v podobě vody, nebo slazených nápojů. Málo kdo, dá přednost zdravé alternativě, kterou může přísun tekutin do našeho těla přinést. Ovšem v posledních letech zaznamenal trend v podobě smoothies docela velký ohlas. Jak to s nimi je, a proč si je vlastně nepřipravit i doma?
smoothie s kiwi

Co je to smoothie

Smoothie je nápoj připravovaný bezprostředně čerstvý, převážně z ovoce, zeleniny a skořápkových plodů, nebo jiných ozvláštněných surovin. Je to takzvaný džus, který se připraví a je určený k jeho okamžité spotřebě. Neobsahuje tedy žádné konzervanty, které nalezete třeba v džusech pořízených v supermarketech.
smoothie z lesního ovoce

Smoothie maker

Jestli jste už někdy ochutnali pravé smoothie a podlehli jste jeho chuti, budete si ho zcela jistě chtít připravit i doma. Tady pozor! Pokud si myslíte, že vám na váš domácí „fresh juice“ bude stačit váš dosavadní mixér, který máte doma, jste na omylu. Příprava smoothie si vyžaduje speciální smoothie maker, který ho přivede do podoby, v jaké má skutečně být. Tyto přístroje všechno ovoce a zeleninu včetně dužiny a pecek, rozmixuje do dokonale hladké formy nápoje, jakou má mít. Nejzásadnější na něm je rychlost otáček (rozhlédněte se po 20 000 otáček za minutu), která vaše smoothie přivede k dokonalosti.

Jaká druhy vašeho smoothie si můžete připravit doma?


1. OVOCNÉ – na přípravu ovocného smoothie můžete využít všech druhů ovoce, které jsou momentálně dostupné, nemusíte se bát přidat i mražené, které zrovna mimo sezónu těžko seženete. Oblíbenými druhy ovoce jsou maliny, borůvky, banán a kivi, které s přidáním dalších, vytvoří ovocní ráj ve vašem nápoji.


zelené smoothie
2.
ZELENINOVÉ – málo kdo holduje konzumaci syrové zeleniny. Ovšem připravit si ji formou nápoje, je zcela něco jiného. Nemějte strach, že vám chutnat nebude. Mrkev, brokolici, řepu, nebo dýní, jste jako nápoj rozhodně neochutnali. A věřte, že když ochutnáte nepohrdnete ní.


3. MIX – dalo by se říct, že volba ovocno-zeleninového smoothie je nejžádanější a hlásí se největší oblibě. Je to z toho důvodu, že do sebe dostanete množství všech vitamínů a živin jak z ovoce, tak i z méně oblíbené zeleniny, kterou sladkost ovoce dokonale přebije. Volte sladké kombinace ve formě jahod, banánů, střešní, pomerančů a kombinujte je s pastinákem, květákem, kedlubnou, nebo špenátem.