Štíhlé a krásné tělo díky mořským řasám

se et=UTF-8″>

V mělčinách severního a baltského moře můžeme najít zelenavě hnědou až žlutohnědě zbarvenou chaluhu bublinatou. Tato řasa je hojně využívána jako potravinový doplněk známý pod názvem kelpa. Nejvíce ceněná je pro svůj obsah jódu. Bohatší zdroj najdeme jen těžko. Tento důležitý minerál je nepostradatelný pro správnou funkci štítné žlázy a metabolismu. Ne nadarmo proto bývá chaluha doporučována při jejich potížích nebo při redukční dietě.Mořské řasy

Účinky jódu na lidské zdraví jsou ale mnohem bohatší. Pomáhá dále ke správné činnosti nervové soustavy a duševní pohodu, zlepšuje stav pokožky, vlasů a nehtů, je nezbytný pro správný vývoj organismu. Na jeho dostatek musí dbát těhotné ženy i matky malých dětí, je totiž prokázáno, že ovlivňuje inteligenci.

To však není jediná důležitá složka mořské řasy. Obsahuje dalších 30 minerálů a zdraví prospěšných stopových prvků jako je například měď, hořčík, železo, baryum, draslík, vápník, chrom, lithium, bor. Výhodou užívání kelpy je, že se jedná o jejich přirozený a proto velmi dobře vstřebatelný zdroj. Svůj podíl na tomto procesu má kyselina glutamová.

Výhodou chaluhy bublinaté i dalších mořských řas je, že působí v lidském těle zásadotvorně. Díky tomu zajišťují jeho správný chod a pomáhají srovnat se s moderním, ne příliš zdravým životním stylem. Spěch, vysoké pracovní nasazení, tvrdý trénink, nebo naopak nedostatek sportovních aktivit, nezdravá strava a znečištěné životní prostředí – to vše se na organismu podepisuje. Kelpa pomůže tyto nepříznivé účinky zmírnit. Budete vypadat lépe a co víc, budete se i lépe cítit.Zelené smoothie

K dostání bývá obvykle ve formě kapslí, které stačí zapít dostatečným množstvím tekutiny. Další možností, jak chaluhu zakoupit je prášek, který využijete při vaření. Výborně se hodí do polévek, omáček, na dochucení salátů, smoothie a dalších pokrmů.