Redukce váhy bolí

Určitě najdeme lidi, kteří by potřebovali přibrat (a nemáme na myslí rozhodně lidi s mentální anorexií nebo bulimií). Máme na mysli lidi, kteří jsou si vědomi své podváhy, a kteří jsou si vědomi, že pár kilo navíc by jim prospělo. Kolik těchto lidí ovšem je ve srovnání s těmi, které trápí opačný problém. Potřebovali by shodit. Je jich opravdu hodně. Muži či ženy, mladí či staří. Bohužel nadváha a obezita všeho druhu trápí nejen dospělé, ale stále častěji také děti, což je dost velký problém, vzhledem k tomu, že u dětí se váha redukuje mnohem obtížněji.
načervenalý pomeranč
Mladí lidé obvykle chtějí zhubnout, protože je trápí estetické hledisko, starší lidé jsou obvykle k redukci váhy tlačeni tím, že pokud nezhubnou, jejich zdravotní stav se bude velmi rychle zhoršovat. Zhubnout je celkem obtížné, a čím později se do toho člověk pustí, tím obtížnější to bude. Je určitě nespravedlivé, že je celá řada lidí, kteří toho snění jako polský zájezd a jsou hubení a na druhé straně jsou lidé, kteří jedí spíše střídmě, a přesto je trápí nadváha.
porcované jahody

Není to o jedlících

Opravdu nadváha není o tom, že někdo je větší jedlík, nebo alespoň ve většině případů. Prostě někomu to bylo dáno a někomu ne. Někdo se nemusí celý život hlídat a může sníst cokoli a někdo musí zvažovat každé sousto. Je to nespravedlivé, ale prostě to musíme akceptovat, a pokud patříme k té druhé skupině, musíme s tím prostě pracovat a to nikoli jen v podobě účinné a užitečné diety, ale v celoživotním nastavením vhodné a vyvážené stravy. To chce samozřejmě dostatečné množství odhodlání .
polníček
Často prospěje, když navštívíte výživového specialistu. Nyní máme na mysli odborného lékaře, alternativa může být velmi drahá a účinná jen krátkodobě.
Nebojte se toho, že už si nikdy v životě nedopřejete dobré jídlo. Výživoví specialisté se shodují, že je prospěšné občas vážně zhřešit. Když upravíte životosprávu, je dost pravděpodobné, že Vás to ani nebude lákat.