Na co se zájemci o laser game nejčastěji ptají


Bezpečnost laserového paprsku – princip laseru je znám již řadu let, je to koncentrovaný paprsek světla, a jestliže má dostatečnou energii, dokáže dokonce řezat kovové materiály. Běžně se tedy používá ve strojírenství a jeho vlastnosti dobře znají i chirurgové. V laser game se však jedná o velmi slabý paprsek, jehož primární funkcí je poskytnout pouze světelný efekt, nikoli způsobit řezné rány a podobné nebezpečné jevy. Paprsek vyvíjený všemi druhy zbraní v arénách je tudíž naprosto bezpečný a nemůže poškodit ani pokožku, ani sliznici oka. Maximální operační vzdálenost světelného paprsku je 25 – 35 metrů a lze tím pádem protivníka vyřadit ze hry na poměrně velkou vzdálenost.Aztec (10)
Jaké je věkové omezení – horní hranice stanovena není vůbec, výjimkou nejsou ani zdatní senioři, kteří se snaží tímto způsobem upevnit svou kondici. A spodní hranice také není striktně omezena, do arény vstupují i děti školního věku, a ty mívají v některých arénách snížené vstupné. Omezení může být pouze výškou, nejčastěji do 120 cm, a také schopností obléknout a udržet na svém trupu herní vestu. Restriktivní opatření neexistují pochopitelně ani, co se týče pohlaví, mohou proti sobě hrát smíšené týmy, ženy proti mužům, rodinné „klany“, kolegiální týmy ze zaměstnání, zkrátka můžete vytvořit libovolné složení „bojových skupin“.DSC8007
Co si vzít na sebe – všechny arény se v zimě vytápí, některé jsou dokonce klimatizované. Není tedy nutné oblékat se do svetrů a teplých mikin, navíc se při pohybu uvnitř zahřejete natolik, že propotíte nejedno triko. Proto se doporučuje náhradní tričko s sebou. Vhodný je obecně tmavý oděv, lehký a vzdušný, např. krátké kalhoty, který je v potemnělém prostředí špatně rozeznatelný „potenciálním nepřítelem“. Velice důležitá je ovšem obuv, na tu se musíte stoprocentně spolehnout, takže nejlépe pevné tenisky s neklouzavou podrážkou. Nezapomínejte také kromě rezervního oděvu na toaletní potřeby a ručník, protože většina arén je vybavena kromě šaten i sprchou, kterou rozhodně užijete.