Moderní schodiště vynikne v každém interiéru

Kvalitní schodiště je pro váš vysněný domov více než důležité. Nejen, že perfektně doplní interiér, ale upoutá i pozornost. Schodiště již dávno neslouží jen k pohybu po různých patrech našich domovů, ale postupem času se stalo i estetickým prvkem interiéru.

Moderní schodiště

Umístění schodiště je při jeho výběru zásadní

Při výběru vhodného schodiště byste již měli mít jasnou představu o tom, kde bude umístěno. Konkrétní prostor totiž mnohdy ovlivňuje možnost výběru jednotlivých typů schodišť. V mnoha případech je nejideálnějším řešením umístění schodiště v chodbách či jiných vstupních prostorách.

Řada zákazníků volí i možnost umístění schodiště v obývacích prostorech. Je ovšem nutné přemýšlet nad tím, aby schodiště nikde zbytečně nezavázelo a nenarušovalo harmonii domova. Se správným výběrem a návrhem mohou pomoci samozřejmě odborníci s mnohaletou praxí.

Schodiště v interiéru

Moderní schodiště si zamilujete

Moderní schodiště vyniknou v každém interiéru. Jsou totiž designově zajímavě řešená a zároveň jsou maximálně bezpečná. Kombinace různých materiálů má významný vliv na celkový dojem interiéru. Některé kombinace jsou modernější jiné naopak tradiční. Záleží tak čistě na vašich požadavcích. Obecně ovšem platí, že v jednoduchosti je síla.

Mezi nejužívanější schodiště můžeme zařadit klasické přímé či ta do tvaru L. I taková schodiště je možné luxusně designově zpracovat. Zároveň patří k nejbezpečnějším variantám, které jsou vhodné do většiny domů. V nabídce naleznete také schodiště točitá či oblouková.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnostní požadavky na schodiště jsou stanoveny nejrůznějšími normami, které musí být při jeho výrobě dodrženy. Jednotlivé stupně nesmí být ani vysoké, ani nízké. Nesmírně důležitou součástí schodiště je i zábradlí, které je nutností i podle stavebních norem. Ty uvádějí povinnost umístit zábradlí u každého schodiště, které má více jak tři nášlapné stupně.