Léčba pijavicemi

Pijavice žijí převážně ve sladkovodních vodách, některé ale i v moři. Jsou také pijavice suchozemské, které žijí ve vlhkých subtropech. Potkat můžete maličké potvůrky o délce jednoho centimetru, ale také až třiceticentimetrové obry. Jejich oválné tělo je opatřeno přísavkami, zadní jsou větší, protože slouží k přichycování na tělo.

Ty přední jsou menší a slouží jako součást trávicího ústrojí (mají 65 ostrých zoubků, které bez problému proříznou pokožku). V jejich trávicím ústrojí se ukládá větší množství krve, kterou z ostatních živočichů nasávají a tím zvětšují svůj objem.

PIJAVICOVÁ TERAPIE LÉČILA UŽ STŘEDOVĚKÉ PACIENTY
·         Přikládání cizopasných pijavic je velmi stará terapie, která pomáhá od rozmanitých zdravotních potíží. Využití této terapie je vědecky doloženo až do roku 1308 před n. l., kdy ji zmiňují lékaři ve Starém Římě. Krev tak vypouštěli již egyptskému faraonu. Díky této léčbě prý také otěhotněla egyptská královna Kleopatra.

·         Pijavice se dokonce používaly k hubnutí, a díky nim bylo možné shodit až deset kilo. Na přelomu 18. a 19. století se z Ruska do západní Evropy vyváželo až sto milionů pijavic ročně. Pak ale přišlo období pouštění krve žilou, a pijavice tak byly vytlačeny. V oblibě zůstaly pouze v lidovém léčitelství.

·         Avšak začátkem 20. století opět lékaři poznali, že přírodní léčení pijavicemi kladně působí na celý lidský organismus bez vedlejších účinků, a začali se jejich klady hojně zabývat. Nyní je to vědecky uznávaná forma léčby.

ZAHOĎTE ODPOR
Mnozí z nás mají k pijavicím odpor, což je bohužel škoda. Tato alternativní metoda léčení je mnohem jednodušší, než používání nejrůznějších medikamentů. Pijavice totiž podporují léčbu, nebo mohou pomoci tam, kde medikamenty selhávají.

DNEŠNÍ MEDICÍNA
Pravicová terapie je dnes velmi oblíbená. Hirudoterapie trvá 40 až 80 minut. Pijavice jsou na těle pacienta tak dlouho, dokud sami nespadnou. Jejich zakousnutí není vůbec bolestivé, cítíte bolest jen, jako když vás štípne komár. Jejich zakousnutí působí jako lokální anestezie. Pijavice léčí až 300 chorob!

Nejznámější z nich jsou:
ü  Onemocnění srdce
ü  Regulace vysokého krevního tlaku
ü  Křečové žíly
ü  Bronchitida
ü  Zánět jater