Kvalitní filtrace je základem každého většího bazénu

Když přijde řeč na čistotu bazénové vody a její udržení v optimální kondici, nevyhnete se přitom ani tématu bazénové chemie. Nicméně pouze chemie samotná vám dobrou kvalitu vody v nádrži nezajistí. Srdcem každého středního a většího bazénu je totiž účinná filtrace.

písek

Na výběru bazénové filtrace byste si proto měli dát co nejvíce záležet. A pokud se v této oblasti příliš nevyznáte, neváhejte se poradit s odborníky a vsadit na jejich rady. Rozhodně se vám to vyplatí, protože bez kvalitního filtračního zařízení není možné udržet vodu v nádrži hygienicky nezávadnou a také dostatečně průzračnou.

Právě filtrace se stará o to, aby veškeré nečistoty, které se do bazénové vody dostanou, vaši nádrž co nejdříve opustily. Princip je takový, že čerpadlo nasává vodu a prohání ji skrze vybraný filtrační materiál, ve kterém se všechny nečistoty zachytí.

Je tedy jasné, že účinnost filtrace záleží na tom, jak výkonné čerpadlo máte, a jak kvalitní filtrační materiál si vyberete.
Výkon čerpadla musí vždy odpovídat objemu vaší nádrže tak, aby veškerá voda v nádrži prošla filtračním médiem za určený časový interval. Jako filtrační médium můžete zvolit například osvědčený zeolit anebo písek do bazénové filtrace. V případě písku si můžete vybírat hned z několika velikostních frakcí dle doporučení výrobce vaší filtrace. Jedná se o přírodní materiál, který vám bude sloužit poměrně dlouhou dobu, klidně i v průběhu několika koupacích sezón. A po ohlazení pískových hran, na kterých se nečistoty zachytávají, jej můžete ještě naposled využít třeba na zahrádce.

filtrace

Nicméně abyste svou filtrační jednotku zbytečně nezatěžovali, dbejte vždy na to, abyste nádrž zakrývali vždy, když ji nevyužíváte ke koupání, tedy nejen na noc, ale i v průběhu dne, kdy se nebudete koupat. Čím méně znečištění se do vody dostane, tím méně ho budete muset dostat ven.