Koupání v bazénech s alergií

My jakožto Češi jsme proslulí velkým množstvím bazénů na zahradách. Ten, kdo vlastní zahradu si automaticky pořídí rovnou bazén. Bazény mohou být různých rozměrů. Buďto malé nafukovací, větší s kovovou kostrou, nebo rovnou podzemní.

Samozřejmě se každý typ bazénu liší cenou a s tím i náklady spojené s udržováním bazénu v té nejlepší kvalitě.

bazén u baráku

Problém však nastává, když si bazén pořídíte a zjistíte, že čistící prostředky, které se do bazénů používají vám nedělají dobře na pokožku. Bývá to běžné kožní onemocnění zejména u dětí. Jaké existují různé jiné alternativy čistících prostředků do bazénů? Můžete použít různé soli, které slouží jako kvalitní náhrada za chlor. Nejsou ani tak drahé, jak by se mohlo zdát a účinkují stejně jako jiné prostředky.

Jediný problém, se kterým se můžete setkat, je když se voda omylem dostane do kontaktu s očima. Ty pak mohou být zarudlé a pálit. Je tomu samozřejmě tak i u chloru, ale ne v tak velké míře. Koncentrace chloru v bazénu je menší, než je tomu u soli. To znamená, že na určitý objem musíte nalít dané množství soli. U chloru obvykle stačí pouze tableta do košíčku u výpustě.

bazén v uzavřeném prostoru

Dalším řešením je použít přípravek, který zbaví váš bazén přebytečného chloru. To může eliminovat problémy s pokožkou, které při dotyku s chlorem máte. Jedním takovým přípravkem je Chlor Stop 1kg https://www.chlorito.cz/chlor-stop-1kg-8. Ten zbaví váš bazén přebytečného chloru během několika chvil. Mimo chloru se také zbavuje přebytečného kyslíku ve vodě nebo bromu. Což zabrání vzniku řas a jiných mikroorganismů, které pak způsobují zhoršení kvality vody a její postupné kalení.

Vy sami musíte vyzkoušet a vědět, co vám vyhovuje a co ne. V případě, že byste měli nějaké obavy, nebo by alergická reakce na chlor byla příliš silná, můžete kontaktovat svého doktora a domluvit se, jaké by pro vás bylo ideální řešení.