Jak vybrat svatební šaty

Výběr svatebních šatů je velmi důležitá věc. Přemýšlet by o nich nevěsta měla začít již půl roku před svatbou, jasno by měla mít alespoň 3 měsíce před svatbou. Rozhodně se nevyplatí dělat ukvapená rozhodnutí, kterých by žena po zbytek života mohla litovat. Jak tedy při výběru postupovat?výměna snubních prstenů
Šaty by rozhodně měly odpovídat stylu celého dne. Pokud volíte klasický obřad, sáhněte také po klasické róbě v bílé, champagne či krémové barvě s dlouhou vlečkou, u kterých nebude chybět závoj nebo třeba rukavičky. Pokud chcete míň formalit, zvolte klidně kratší verzi bez vlečky v pastelových barvách. Pokud si nepotrpíte na okázalost, můžete pak volit také kostýmek.
Je třeba najít takový střih, který je pro vaši postavu nejvhodnější. Vyzkoušejte si proto více variant, z nichž s pomocí kamarádek či rodiny vyberete ten nejlepší. Obecně platí, že hladký styl dělá postavu vyšší a zvýrazňuje křivky, bohatá sukně postavu sníží a zakryje její nedokonalosti. Odhalená ramena si mohou dovolit štíhlé nevěsty, rukávky a zahalená záda jsou pro skrytí rovných a širokých ramen. Korzet s nižším pasem skryje větší prsa.
Nejdůležitějším prvkem, který musí být splněn, je pohodlí. Při zkoušení se tedy zkuste projít, posadit, ohnout se, zvednout ruce, obejmout a další pohyby, abyste se přesvědčily, že je lze provádět bez obtíží.nevěsta na zámku
Cena je také důležitým ukazatelem. Zvolte si limit, v jakém se chcete pohybovat a podle toho se rozhodněte nad koupí či půjčkou. Je možné sehnat i krásné a kvalitní svatební šaty levně bez nutnosti jejich vracení při případném zapůjčení.
Ať už se rozhodnete pro cokoliv, vždy si je krátce před svatbou vyzkoušejte. Zamezíte tak případným problémům s velikostí či jinou závadou ve svatební den. Důležité je vybrat kvalitní materiál, který po chvilce nošení zplihne, zbledne či se jinak zdeformuje. Při zvolení služeb z ověřených svatebních salonů se rozhodně nezklamete – šaty upraví přesně na míru a k tomu zapůjčí také vhodné doplňky jako je bižuterie či závoj.