Investujte jako profesionálové


Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) jsou čím dál více populární možností investování. Musíte ovšem počítat s nejrůznějšími kritérii a pravidly, která musíte dodržet. Z toho a mnoha dalších důvodů je tento typ investice určený spíše pro jedince, kteří již investovali do běžných, podílových fondů a umí v tom chodit.
článek a graf.jpg 

Máte na to?

Dříve se mnoho lidí nemohlo FKI účastnit, protože byla vysoká hranice pro vstup do fondu a počet investorů byl také značně omezený. Před několika lety se ovšem snížila zákonná hranice na jeden milion korun a omezení v počtu investorů se úplně zrušilo.
korkové zátky.jpg 
Stát se investorem můžete dvěma způsoby. Ten první je finančně nákladnější. Stačí investovat alespoň 125 tisíc eur, což je v přepočtu asi 3,2 milionu korun. Zároveň musíte předložit čestné prohlášení s uvedením, že rozumíte všem možným rizikům. Druhý způsob tak finančně náročný není. Investice činí minimálně jeden milion korun a podmínkou je také splnění rozsáhlého testu. V něm musíte prokázat, že o investování máte jisté znalosti a víte, jak to chodí.
 

Vložte peníze do vína, umění či pozemků

FKI jsou tak speciální také proto, že neinvestujete pouze do běžných fondů, ale především do nevšedních věcí. Do čeho například můžete investovat své finance prostřednictvím FKI? Možností je mnoho.
·         Pro milovníky vína jsou možností archivní vína.
·         Velmi oblíbené jsou investice do pozemků.
·         Možností je také umění neboautomobiloví veteráni.
·         Financovat ale můžete také nemovitostní fondy, správu a pronájem nemovitostí, ale také například developerské projekty či fotovoltaické elektrárny.
dívka v galerii.jpg 
Až budete zvažovat zapojení do FKI, tak musíte myslet nejen na výši vkladu, ale také na výši rizika. Velkou výhodou je široká nabídka investičních možností a strategií. Perfektně se hodí také na diverzifikaci vašeho portfolia. Co myslíte, jsou fondy kvalifikovaných investorů vhodné pro vás a vaše finanční plány do budoucnosti?