Dejte si pozor na pět nejčastějších dietních chyb

Cvičení, méně jídla, https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/nechat-vej%25C3%25ADt počítání kalorií. Výsledky ale na oblečení ani váze nepozorujete žádné? Leden už je ten tam, proto je třeba položit si otázku, jestli přeci jen děláte vše správně. Internet, časopisy ale i naši kamarádi a známí nám poskytují spoustu dobře míněných rad. Oddělit zrno od plev není tak jednoduché. Nevěšte však hlavu. Po přečtení přehledu těch nejčastějších chyb už budete s jistotou vědět, čemu se vyvarovat a jak naopak dosáhnout žádaného výsledku.Zdravou stravou ke zdraví.jpg

1. Žádný tuk

Každému je jasné, že v redukčním jídelníčku nebude povolený bůček. Nesmíme ale zanevřít na další tuky, především ty zdravé – z oříšků, semínek, avokáda nebo ryb. Tuku by mělo být v naší stravě denně 70 až 100 gramů. Je tedy špatné ho úplně vynechávat, jak bývá častokrát doporučováno.

2. Žádné sacharidy

Diety mohou být postavené také na úplném vyhýbání se sacharidům. Bez nich ale nemůže naše tělo správně fungovat. Chybí nám energie, nesoustředíme se a co hůř, můžeme trpět i na deprese. Sacharidy vybírejte ideálně ty s nízkým glykemickým indexem tedy celozrnné.

3. Hodně bílkovin

Na dvou místech jsme ubrali, je třeba někde přidat. Velká část moderních redukčních doporučení klade důraz na bílkoviny. Kromě toho, že se ochudíme o vlákninu a další živiny tolik důležité při hubnutí, zaděláváme si s přemírou proteinů na zdravotní potíže. Zejména zatěžujeme játra a ledviny.

4. Cvičte s prázdným žaludkem

Sportovní aktivity na lačno jsou jednoznačně špatně. Lidé si sice od nich slibují okamžité spalování podkožních zásob, když tělo nemá, z čeho by jinak bralo. Ano, tělo využije místo energie z jídla hmotu – bohužel tu svalovou.Fitness postava.jpg

5. Počítání kalorií stačí

Že musíme přijmout méně energie a naopak více vydat je každému jasné. Je však potřeba dbát na to, aby byl jídelníček vyvážený a zdravý. Můžeme si ho sestavit ze zákusků a svíčkové s knedlíkem a do kalorií se vejít. Nesmíme se ale pak divit, že váha stagnuje.

Dobrá rada závěrem:Pokud jste už vyzkoušeli kde co a nevíte si rady, jak metabolismus popohnat ke správným výsledkům, využijte lékaři osvědčený přípravek Sibutramine 20mg. V Americe běžně užívaný lék proti obezitě a nadváze je konečně k dostání i v Česku. Pomůže vám cítit se i z menších porcí sytě a snižuje tak chuť k jídlu.